Domy wypolerowane, dusze wyczyszczone, baby wielkanocne pysznią się zdrowymi rumieńcami, a każda perfekcyjna pani domu rozmyśla o tym, jak doskonale zastawić stół podczas uroczystego śniadania.

Z pomocą w tej sprawie mknie „Polska kuchnia i śpiżarnia” z 1905 roku, w której znaleźć można garść porad, związanych z idealnym podaniem świątecznych specjałów.

Strona tytułowa książki „Polska kuchnia i spiżarnia”

Książkę polecamy także jako inspirację do codziennych obiadów, serwując tymczasem, zaczerpniętą z niej porcję kulinarno-estetycznych instrukcji, nagranych kilka dni temu, na podstawie tego wiekowego wydawnictwa, przez Sylwię Pawerę-Pelińską.

Książka „Polska kuchnia i spiżarnia”: strony zatytułowane „Nakrycie i zastawa stołu Wielkanocnego” oraz „Przybranie półmisków”
Kobieta z książką na głowie... - dosłownie i w przenośni. Zakochana w sztuce słowa. Legenda głosi, że urodziła się z „Trylogią” pod pachą, mikrofonem w ręce i fragmentami „Pana Tadeusza” na ustach. Tyle w tym prawdy, że lubi Sienkiewiczowskie zdania wielokrotnie złożone, pracowała w kilku stacjach radiowych i jednej telewizji oraz z zapałem interpretuje teksty literackie, nagrywając audiobooki. Aktorka, nieistniejącego już, amatorskiego teatru, którego niezapomnianą Panią Profesor była Krystyna Feldman. Prowadziła zajęcia recytatorskie dla uczniów szkoły podstawowej, reżyserowała spektakle dziecięcego teatru i organizowała warsztaty radiowe dla dzieci i młodzieży. Z radością i dumą występuje w barwach „Tytusa”. Realizuje projekt „Historia pisana głosem”. Humanistka z umysłem ścisłym, historię kocha jako wierną towarzyszkę wszelkich nauk filologicznych. Interesuje ją staropolszczyzna, lubi grzebać w wiekowych papierach. Kocha miejsca, w których to, co nowoczesne, spotyka się z tym, co dawne – na przykład biblioteki cyfrowe. Właśnie z tej miłości szpera w gazetach sprzed stu lat i szuka sposobów prababek na zdrowe, mądre i pełne uroku życie.

Skomentuj. Jesteśmy ciekawi Twojej opinii!